klient: Český svaz pivovarů a sladoven
datum: 10/19/2023
místo: Pražská křižovatka
počet hostů: 240

Víte, že to byl Karel IV., kdo jmenoval svatého Václava patronem pivovarníků a sladařů? Největší pivovarský spolek „Spolek pro průmysl pivovarnictví v Království českém“, jehož pokračovatelem je dnešní Český svaz pivovarů a sladoven, má u nás už 150letou tradici! Magický prostor Pražské křižovatky tak nabídl ideální kulisy pro slavnostní galavečer – Svatováclavské slavnosti.

Hosty přivítal Ing. Roman Havlík, předseda svazu. O trvalé podpoře českého pivovarnictví ujistil hosty Ministr Zemědělství Mgr. Marek Výborný. Večerem provázela charizmatická moderátorka a velká milovnice piva Adéla Gondíková. Všichni s napětím očekávali výsledky degustační soutěže ČESKÉ PIVO 2023. Hodnotila se piva v šesti kategoriích, od stále populárnějších nealkoholických piv, po tmavá, výčepní a ležáky. Absolutním vítězem se stal světlý ležák ZUBR Gradus – rozhodně si ho nenechejte ujít! Za mimořádný přínos oboru byli do Síně slávy uvedeni Ing. Pavel Čejka, CSc., a Ing. Pavel Kutmon.
Ocenění předali netradičním způsobem akrobaté Losers Cirque Company, kteří předvedli úžasnou podívanou spojením tance a nového cirkusu.

Slavnostním naražením sudu vítězného ležáku byly odstartovány Dny českého piva. Nezbývá, než s tradičním pozdravem Dej Bůh štěstí zvolat Povstaňte, jdeme na pivo!

Tato webová stránka používá cookies, aby vám umožnila co nejlepší zážitek z našich stránek.